Wydanie nr 102 / 2021   

 

piątek, 26 luty 2021 20:07

Pożegnanie Komendanta insp.Tomasza Pawlaka i powitanie nowego szefa nowodworskiej Policji. Wyróżniony

Napisane przez

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste pożegnanie z niebieskim mundurem i współpracownikami dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka. Jednocześnie odczytano rozkaz o powołaniu nowego komendanta KPP: mł. insp. Piotra Wiśniewskiego. Rozkazy i drobne upominki wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczysta odprawa, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, gratulując i dziękując za okres owocnej służby i współpracy, pożegnał odchodzącego na zasłużoną emeryturę obecnego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka, który służył w nowodworskiej Komendzie Powiatowej Policji od 2013 roku. 

- Naszym zadaniem jest utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim i nad tym pracujemy - mówił nam komendant w 2016 roku podczas obejmowania stanowiska. - Dowodzenie jednostką to wielka odpowiedzialność, a także wielki zaszczyt. 

W uroczystości tej z zachowaniem reżimu sanitarnego uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP Gdańsk nadkom. Krzysztof Zieliński, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP Gdańsk mł. insp. Jacek Waliński, przewodniczący ZW NSZZP woj. pomorskiego nadkom. Józef Partyka, zaproszeni komendanci garnizonu pomorskiego oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski i Starosta Nowodworski Jacek Gross. Pożegnanie pana Komendanta rozpoczęło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym od meldunku i wniesienia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Podczas uroczystości odbyło się również uroczyste wprowadzenie na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Piotr Wiśniewski, dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. Mł. insp. Piotr Wiśniewski podziękował za wyróżnienie i okazane mu zaufanie.

Na zakończenie uroczystej odprawy odprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, a dowódca złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji o zakończeniu uroczystości.

 

nominacja komendanta Pawlaka (1) — kopia
ndg_pożegnanie
ndg_pożegnanie5
nominacja komendanta Pawlaka (2) — kopia
Previous Next Play Pause

Fot. KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl