Wydanie nr 60 / 2021   

 

Utrudnienia na DK 55 odc. Malbork - Nowy Dwór Gdański, m. Tragamin. Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych.  Do szpitala została przewieziona mama z rocznym dzieckiem.

W niedzielę (28 lutego) około godz. 15.35 doszło do zderzenia trzech aut z udziałem 7 osób, na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Tragamin (gmina  Malbork), Wystąpiły utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo. Dwa samochody wylądowały w przydrożnym rowie. 

Wszyscy kierowcy i ich pasażerowie opuścili samochody o własnych siłach, ale kilka osób uskarżało się na urazy. 

Pozostali uczestnicy zdarzenia drogowego odmówili transportu do jednostek ochrony zdrowia i hospitalizacji – informuje dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP Malbork.

W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Lasowice Wielkie, a także trzy patrole policji i dwie ekipy pogotowia ratunkowego.

Utrudnienia trwały około dwóch godzin. Policja będzie teraz wyjaśniała okoliczności zdarzenia. 

wypadek tragamin5
wypadek tragamin
wypadek tragamin1
wypadek tragamin3
wypadek tragamin4
wypadek tragamin6
wypadek tragamin7
wypadek tragamin8
wypadek tragamin9
Previous Next Play Pause

 

Nadchodzi powrót wiosennych piłkarskich rozgrywek ligowych. Drużyny z klasy okręgowej wznowią walkę o punkty już za tydzień. Mecze Klasy B rozpoczną się na  początku kwietnia. Z kim zmierzą się na starcie kolejnej rundy drużyny z naszego regionu?

Plany zakładają rozpoczęcie rundy wiosennej na szczeblach od III ligi do klasy okręgowej w sobotę 6 marca. 20 marca, na boiska wrócą zespoły z Klasy A, w przypadku Klasy B rozpoczęcie kolejnej rundy przewidziano na przełom marca i kwietnia w zależności od grupy będzie to miało miejsce w terminie od 27 marca do 10 kwietnia.

Na rozpoczęcie rundy wiosennej piłkarze LKS-u Żuławy zmierzą się na swoim stadionie z Pogonią Prabuty. Ostatnie ligowe spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną nowodworzan 5:0. Po siedemnastu kolejkach rundy jesiennej piłkarze z Nowego Dworu Gdańskiego zajmują drugie miejsce w tabeli, natomiast Prabuty uplasowały się na czternastej pozycji.

Na ciężki mecz na początku marca muszą przygotować się zawodnicy Czarnych Przemysław. Zmierzą się oni wówczas na swoim stadionie z Pomezanią Malbork. Ze starcia tych zespołów w rundzie jesiennej zwycięsko wyszła Pomezania, wygrywając 7:1. W jesiennych spotkaniach drużyna z Malborka wywalczyła czwarte miejsce w tabeli; gorzej poszło wówczas Czarnym, którzy wiosenną rywalizację rozpoczną z szesnastej pozycji.

Znacznie mniejsza przewaga dzieli Mady Ostaszewo od ich pierwszego wiosennego rywala, jakim będzie Wisła Tczew. W sierpniu, podczas spotkania w Ostaszewie, lepsi okazali się piłkarze z Tczewa, którzy wygrali wówczas 4:2. Po jesiennych zmaganiach Wisła znajduje się na jedenastym miejscu, natomiast Mady uplasowały się na siedemnastej pozycji.

Pierwszym przeciwnikiem Błękitnych Kmiecin w wiosennej rundzie będą Orliki Stary Dzierzgoń. Sierpniowe starcie tych drużyn rozegrane w Kmiecinie zakończyło się wygraną Orlików 3:1. Zespół ze Starego Dzierzgonia zajmuje obecnie czwarte miejsce, a Błękitni rozpoczną rywalizację ligową z ósmej pozycji w tabeli.

Piłkarze Bałtyku Sztutowo z pewnością czekają na kwietniowe starcie z Realem Myszewo. W sierpniu w wyniku nieporozumień nie doszło do meczu, a zespół z Myszewa otrzymał poprzez walkower trzy punkty. Real zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, zawodnicy ze Sztutowa zakończyli jesienne zmagania na dziewiątej pozycji w tabeli.

Informacja: NowyDwórGd.NaszeMiasto

niedziela, 28 luty 2021 13:17

Sztutowo. Uwaga na utrudnienia na DW501.

Rozpoczęły się prace remontowe na odcinku drogi wojewódzkiej nr 501 w Sztutowie. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca kwietnia br.'

„Uprzejmie informujemy, że na odcinku drogi wojewódzkiej nr 501 przy ul. Zalewowej w Sztutowie będą występowały utrudnienia w ruchu dotyczące przebudowy drogi z poszerzeniem, lewoskrętem i zjazdem na teren budowanego pawilonu handlowego” - informuje Urząd Gminy w Sztutowie.

- „Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Odcinek drogi objęty utrudnieniami będzie ulegał zmianom organizacji w ruchu w zależności od postępu robót. Prosimy o zachowanie ostrożności na drodze. Prace potrwają do końca kwietnia”.

 

utrudnienia na DW501 Sztutowo

 

budowa marketu. utrudnienia na DW501 sztutowo (1)
budowa marketu. utrudnienia na DW501 sztutowo (2)
budowa marketu. utrudnienia na DW501 sztutowo (3)
budowa marketu. utrudnienia na DW501 sztutowo (4)
budowa marketu. utrudnienia na DW501 sztutowo (5)
Previous Next Play Pause

 

piątek, 19 luty 2021 13:03

Nowy Dwór Gdański. 71 urodziny ŻOK-u.

19 lutego br. swoje 71. urodziny obchodził Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim (dawniej Dom Kultury). Przez wszystkie te lata zmieniali się dyrektorzy, pracownicy, a także mieszkańcy korzystający z oferty tego niezwykłego miejsca. Zmieniały się również wnętrza gmachu.

- „Wnętrza, to jednak nie wszystko. Gdyby nie zaangażowanie osób tam pracujących, wolontariuszy i sympatyków, ŻOK nie tętniłby życiem” – czytamy na profilu społecznościowym Gminy Nowy Dwór Gdański. – „Dlatego składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom działającym w Domu Kultury, na czele z Dyrektor Moniką Jastrzębską-Opitz. Dziękujemy, że tworzycie to niezwykłe miejsce”.

W 2020 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury wykonano gruntowny remont, dzięki czemu przywrócono jego wnętrzom dawny blask. Zastosowano również współczesne rozwiązania. - „Będziemy dalej inwestować w Żuławski Ośrodek Kultury. Obecnie trwa procedura przetargowa na opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację i termomodernizację obiektu. To długa droga, bo zakres prac będzie obejmował m.in. przywrócenie do użytkowania sceny, remont schodów wejściowych, dachu, kominów, elewacji i innych elementów” – czytamy na profilu gminy.  

 

 

Informacja, foto: Gmina Nowy Dwór Gdański

 

Obwieszczenie Wójta Gminy Sztutowo z dnia 25 lutego 2021 r. o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Sztutowo w Gminie Sztutowo.

Na podstawie art. 17 pkt. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 293 z późn. zm.), Wójt gminy Sztutowo, Robert Zieliński zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Sztutowo uchwały nr XIII/248/2020 z dnia 22 grudnia 2020 r., w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Sztutowo obejmującego teren określony symbolem E-8ZL.

Szczegółowe granice opracowania przedstawia załącznik graficzny do powyższej uchwały. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wnioski należy składać pisemnie pocztą tradycyjną na adres Urzędu Gminy Sztutowo, ul. Gdańska 55, 82-110 Sztutowo bądź za pomocą platformy  E-PUAP w terminie do dnia 10 marca 2021 r.

Załączniki: Kopia uchwały Rady Gminy Sztutowo nr XXIII/248/2020 z dnia 22 grudnia 2020 r.

 

uchwała grafika
uchwała
uchwała 1
Previous Next Play Pause

 

W Nowym Dworze Gdańskim swoją kadencję rozpoczęła wybrana  Młodzieżowa Rada Miejska. Podczas pierwszego posiedzenia członkowie Rady złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium. 

Pierwsze posiedzenie nowo utworzonego organu miało miejsce w czwartek 25 lutego. Obrady otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk. Oprócz niego i młodzieżowych radnych w posiedzeniu udział wzięli: burmistrz Jacek Michalski, skarbnik gminy Anna Pałubicka, sekretarz gminy Iwona Kąsek dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego: Anna Żurawska-Fiałek (obsługa Rady Miejskiej) i Dorota Studzińska (oświata).

- Bardzo się cieszę, że po wielu latach udało się ponownie powołać Młodzieżową Radę Miejską. To bardzo ważne, bo doświadczenia ostatnich kilku, kilknastu lat pokazują, że mieszkańcy, a zwłaszcza młodzież, niekoniecznie garną się do działalności samorządowej. Jesteście aktywni jako młodzież, ale nie zawsze chcecie tę aktywność spożytkować na poziomie inicjatywy obywatelskiej - mówił burmistrz Jacek Michalski podczas czwartkowego posiedzenia.

- Jednym z celów powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej jest pokazanie wam, jak taka działalność wygląda od środka. Że nie jest to takie proste, i że obowiązuje nas wiele ograniczeń i zasad. Chciałbym też zwrócić uwagę na jedną rzecz, która niezmiernie cieszy. W przypadku niektórych szkół na codzień waszym organem prowadzącym nie jest burmistrz, ale starosta. Cieszę się, że jako rada będziecie współpracować razem bez względu na to, kto jest organem prowadzącym waszej szkoły. Cieszę się również, że będziemy mogli razem współpracować na rzecz gminy i Żuław - dodał burmistrz.

Oprócz złożenia ślubowania podczas pierwszego posiedzenia młodzieżowi radni wybrali prezydium rady. Pierwszym krokiem do wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących było utworzenie komisji skrutacyjnej, w której zasiedli Urszula Mejer, Ryszard Murczkiewicz i Agnieszka Plata. Członkowie komisji rozdali radnym karty do głosowania, a następnie przeliczyli zebrane głosy.

Młodzieżowi Radni będą opiniować projekty uchwał Rady Miejskiej dot. młodzieży, a także podejmować własne inicjatywy w tym zakresie.
W posiedzeniu udział wzięli: Burmistrz Jacek Michalski Przewodniczący RM Wojciech Krawczyk, Skarbnik Gminy Anna Pałubicka, Sekretarz Gminy Iwona Kąsek, Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pracownicy Urzędu Miejskiego A. Żurawska-Fiałek (obsługa RM), D.Studzińska (oświata) oraz przede wszystkim Młodzieżowi Radni.
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej:
Olga Suma, Laura Zamorska, Alicja Daniluk, Blanka Piecyk, Jacek Bednarz, Urszula Mejer, Ryszard Murczkiewicz, Agnieszka Plata, Łucja Rudnik, Maciej Podsiadły, Malwina Michałowska, Julia Marczak, Julia Kawińska, Maja Jarmuł, Patryk Graff.
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję04
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję01
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję02
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję03
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję05
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję06
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję07
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję08
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję09
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję10
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję11
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję12
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję13
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję14
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję15
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję16
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję17
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję18
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję19
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję20
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję21
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję22
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję23
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję24
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję25
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję26
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję27
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję28
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję29
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję30
Nowy Dwór Gdański. Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję31
Previous Next Play Pause
Informacja, foto: Gmina Nowy Dwór Gd

Zamarznięty Zalew Wiślany, natura i ekologiczna trzcina na dachy. Zastanawialiście się jak wygląda pozyskiwanie trzciny? Zobaczcie i poznacie tajniki pracy trzcinowych żniw na Zalewie Wiślanym.

Co roku trzcinę z Zalewu Wiślanego pozyskuje gospodarstwo rolne Ryszarda i Artura Zagalskich – ojca i syna. Przez ostatnie lata pogoda jednak nie jest dla nich łaskawa. Skąpe zimy nie sprzyjały zbiorom. Zalew nie zamarzał. Dzięki mrozom mogli wreszcie w tym roku wyjechać na Zalew. Do pozyskiwania trzciny używają specjalnego kombajnu, którym pracownicy gospodarstwa wjeżdżają na grząski, podmokły teren.

To rzadki zawód i coraz mniej osób zajmuje się pozyskiwaniem trzciny. Pan Ryszard z pasją opowiada o trudach tej pracy i pięknie Zalewu Wiślanego, - coś jest w tym trzcinowisku, ciągle coś nas pcha żeby tu wracać.

Zobacz jak wygląda praca na trzcinowisku. Jak pozyskuje się trzcinę?

 

Nabywając popularne protektory na współczesnego smartfona każdy Klient chciałby zachować maksymalnie korzystny stosunek oferowanej jakości do ceny za produkt. Takim czynnikiem cechuje się zaledwie kilka renomowanych producentów. W tym poradniku poznasz marki, na które możesz liczyć! Stawiaj wyłącznie na rozwiązania rzeczywiście przynoszące korzyści w postaci skutecznej walki z uszkodzeniami mechanicznymi. Roztrzaskany wyświetlacz, rozbita tylna obudowa i nawet całkowicie zniekształcone ranty urządzenia są głównym powodem, dla którego polscy użytkownicy decydują się na przedwczesną wymianę smartfona na całkowicie nowy.

Doskonałe pod każdym względem pokrowce oraz innowacyjne szkła hartowane marki Spigen

Niekwestionowanym liderem produkcji, jeżeli chodzi o akcesoria bezpieczne na współczesne telefony komórkowe jest południowokoreańska marka Spigen. Brand posiada siedzibę w Stanach Zjednoczonych i słynie z projektowania pancernych etui, gotowych do przetrwania nawet w tych najbardziej ekstremalnych warunkach. Mowa tutaj o pokrowcach odpornych na wstrząsy czy także negatywne oddziaływanie pyłów. Spigen bardzo chętnie sięga po innowacyjne rozwiązania, takie jak poduszki bezpieczeństwa umieszczone w rogach futerału. Oryginalne połączenie elastyczności oraz wytrzymałości gwarantuje protekcję przed najpopularniejszymi uszkodzeniami, a asortyment sklepów internetowych z akcesoriami wypełniony jest po brzegi również szkłami hartowanymi. Tu znana marka także korzysta z niekonwencjonalnych produktów. Przykłady? Oto one. Na stronie https://pancernik.eu/ zamówisz, chociażby folię ochronną w płynie, która umożliwia precyzyjne rozmieszczenie na całości tafli wyświetlacza. Łącznie z nieco zaokrąglonymi rogami ekranu!

Bezpieczne rozwiązania z rodzimego podwórka. Marka 3mk zawstydza światowych gigantów

Na szczególną uwagę zasługuje również polska marka 3mk. W tym przypadku jednak możesz spotkać się z przeciwieństwem brandu Spigen. Południowokoreańska firma wyspecjalizowana jest w produkcji bezpiecznych pokrowców, natomiast konikiem 3mk jest produkcja szkieł ochronnych. Tutaj największym uznaniem cieszy się flagowa seria protektorów zabezpieczających cały ekran. Mowa o linii HardGlass Max o najwyższej na rynku twardości 9H. Nieco mniejszy współczynnik charakteryzuje innowacyjną hybrydę folii ochronnej i szkła hartowanego. Flexible Glass to pewnik odpowiedniej elastyczności oraz odporności przed uderzeniami, przetarciami lub zarysowaniami. 3mk nie zapomina jednak o pokrowcach. Rodzimy fabrykant proponuje minimalistyczne pokrowce w stonowanych barwach, które są doskonałym uzupełnieniem zestawu wraz ze szkłem hartowanym. Kompletując pierwszorzędnej klasy duet protektorów z całą pewnością można przyczynić się do wydłużenia okresu eksploatacji urządzenia. Warto jednak pamiętać o konieczności maksymalnego dopasowania akcesoriów do posiadanego przez Ciebie modelu telefonu komórkowego.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste pożegnanie z niebieskim mundurem i współpracownikami dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka. Jednocześnie odczytano rozkaz o powołaniu nowego komendanta KPP: mł. insp. Piotra Wiśniewskiego. Rozkazy i drobne upominki wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczysta odprawa, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, gratulując i dziękując za okres owocnej służby i współpracy, pożegnał odchodzącego na zasłużoną emeryturę obecnego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka, który służył w nowodworskiej Komendzie Powiatowej Policji od 2013 roku. 

- Naszym zadaniem jest utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim i nad tym pracujemy - mówił nam komendant w 2016 roku podczas obejmowania stanowiska. - Dowodzenie jednostką to wielka odpowiedzialność, a także wielki zaszczyt. 

W uroczystości tej z zachowaniem reżimu sanitarnego uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP Gdańsk nadkom. Krzysztof Zieliński, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP Gdańsk mł. insp. Jacek Waliński, przewodniczący ZW NSZZP woj. pomorskiego nadkom. Józef Partyka, zaproszeni komendanci garnizonu pomorskiego oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski i Starosta Nowodworski Jacek Gross. Pożegnanie pana Komendanta rozpoczęło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym od meldunku i wniesienia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Podczas uroczystości odbyło się również uroczyste wprowadzenie na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Piotr Wiśniewski, dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. Mł. insp. Piotr Wiśniewski podziękował za wyróżnienie i okazane mu zaufanie.

Na zakończenie uroczystej odprawy odprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, a dowódca złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji o zakończeniu uroczystości.

 

nominacja komendanta Pawlaka (1) — kopia
ndg_pożegnanie
ndg_pożegnanie5
nominacja komendanta Pawlaka (2) — kopia
Previous Next Play Pause

Fot. KPP Nowy Dwór Gd

Parafia greckokatolicka w Żelichowie otrzymała wsparcie z budżetu województwa pomorskiego na prace zabezpieczające strop oraz emporę z prospektem organowym w kościele pw. św. Mikołaja. Dofinansowanie wyniosło 176 tys. zł.

Najwyższą kwotę wsparcie otrzymają: parafia rzymskokatolicka w Lubieszewie na konserwację i restaurację barokowego stropu kościoła pw. św. Elżbiety Węgierskiej (198 tys. zł), kościoła parafialnego pw. św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie. Kwota: 118 114,00zł, parafia rzymskokatolicka w Mątowach Wielkich na konserwację i restaurację barokowego stropu nawy głównej w kościele pw. św. Piotra i Pawła (192 tys. zł) Decyzję o dotacji podjęli radni województwa pomorskiego podczas ostatniej sesji sejmiku.

Łącznie zostało złożonych 45 wniosków o dofinansowanie. Komisja konkursowa wyłoniła 16 projektów, udzielając dotacji na ich realizację w łącznej kwocie ponad 1,74 mln zł. Wsparcie z budżetu województwa pomorskiego pozwoli na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych, które poprawią stan cennych zabytków z Pomorza oraz zapobiegną ich niszczeniu.

Szczegółowy wykaz projektów dostępny jest pod tym adresem.

W ciągu 14 lat (w latach 2007-2020) z budżetu Województwa Pomorskiego przekazano w formie dotacji w sumie kwotę ponad 16 mln. Beneficjenci podjęli się realizacji 242 zadań związanych z pracami konserwatorskimi, restauratorskimi i robotami budowlanymi. Głównym beneficjentem środków SWP są obiekty sakralne będące w posiadaniu kościołów. Drugą niewielką grupę stanowią zabytki o funkcji mieszkalnej.

 

 

 

parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku6
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku4
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku1
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku2
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku3
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku5
parafia św.Mikołaja w Żelichowie Cyganku
Previous Next Play Pause

Strona 1 z 314

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl