Wydanie nr 60 / 2021   

 

wtorek, 05 styczeń 2021 12:03

Wojewoda pomimo protestów mieszkańców i radnych wygasił mandat Wójtowi Gminy Sztutowo. Wyróżniony

Napisane przez

Wojewoda pomorski dziś w piśmie przekazał decyzję o wygaśnięciu mandatu dla Wójta Gminy Sztutowo Roberta Zielińskiego. Czy przesłanki wojewody do wygaśnięcia mandatu są adekwatne do podjętej decyzji? Wojewoda zrobił to pomimo protestów i wieców poparcia mieszkańców i radnych dla Wójta. 

W lipcu ub roku z biura wojewody pomorskiego wystosowano pismo, które wskazywało na możliwość naruszenia przez Wójta Roberta Zielińskiego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w postaci pełnomocnictwa Wójta udzielonego swojej mamie związanego z prowadzeniem działalności.

Wójt szczegółowo tłumaczył zaistniałą sytuację.

- W pierwszej kolejności wskazuję, iż moja matka, która udzieliła mi pełnomocnictwa (upoważnienia) jest osobą w starszym wieku, która dorabiając do niskiej emerytury prowadzi niewielką, sezonową działalność gospodarczą polegającą na wynajmie w sezonie letnim pokoi turystom.

 - Pełnomocnictwo to, zostało udzielone tylko i wyłącznie celem dokonywania w jej imieniu czynności czysto technicznych, administracyjnych, związanych z dokonywaniem wpisów (zmian we wpisach) w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Rada Gminy przez głosowanie odmówiła wygaszenia mandatu.

- Rada przyjęła tłumaczenia Wójta i w naszej opinii nie ma żadnych podstaw ku temu, by podejmować takie działania. Nie było to działania świadome, nie niosło za sobą żadnych korzyści finansowych - mówił przewodniczący rady gminy Marcin Owsiński.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Mieszkańcy organizowali wiece poparcia dla Wójta. Petycje z głosami wysyłali do wojewody. W mediach społecznościowych  kilkadziesiesiąt głosów wsparło Wójta Zielińskiego.

- Mamy super Wójta, do tej pory bywało różnie, jest człowiekiem, któremu zależy na całej gminie i ludziach w niej mieszkających. Dlatego nie pozwólmy by ktokolwiek niszczył jego wizerunek i szkalował go. Robert nie daj się tym wszystkim złym opiniom i walcz dalej. Jesteśmy z Tobą i twoją rodziną możesz na nas liczyć - pisała jedna z mieszkanek gminy.

 Decyzja o wygaśnięciu mandatu przez wojewodę nie powoduje, że Wójt przestanie pełnić tę funkcję ze skutkiem natychmiastowym.  Wójt ma 30 dni na odwołanie się od tej decyzji do sądu.  Nie wiemy jeszcze, czy z tej formy obrony skorzysta.

 
 
 

Media

Szanowni Państwo, przed chwilą otrzymałem od Wojewody Pomorskiego Zarządzenie zastępcze, w którym Wojewoda stwierdza...

Opublikowany przez Gmina Sztutowo Wtorek, 5 stycznia 2021

Skomentuj

2 komentarzy

  • Link do komentarza qvicol wtorek, 05 styczeń 2021 18:27 napisane przez qvicol

    ... ten smród o wygaszeniu mandatu wójtowi gminy Sztutowo pociągnie się za wojewodą Gdańskim. Istnieje wg mnie prawdopodobieństwo iż wojewoda będąc pod wpływem nacisków jedynie słusznej i rządzącej partii w obawie oswój stołek szuka jak to się mówi "dziury w całym" i znalazł sobie wójta Sztutowa i chce na siłę go pozbawić funkcji. Panie wójcie oglądając krótkie filmiki poparcia dla Pana tak przez mieszkańców gminy jak i powiatu nie mogę zrozumieć decyzji podjętej przez .... / wojewodę ??? / A może ma na to miejsce "swojaka" któremu gdzieś się podwinęła noga i " trza" mu znaleźć posadkę ? , a wojewoda winien pamiętać iż został mianowany a wójt przez mieszkańców wybrany i w wyborcach tkwi siła . Panie wójcie ja bym się odwołał do sądu i o tym powiadomił mieszkańców - bo w tej walce nie jest Pan sam.

    Raportuj
  • Link do komentarza hendryk wtorek, 05 styczeń 2021 16:22 napisane przez hendryk

    To jest granda,

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl