Wydanie nr 205 / 2023   

 

poniedziałek, 17 czerwiec 2024 21:07

Przedstawiciele samorządów z powiatu nowodworskiego spotkali się z wykonawcą inwestycji DW501. g Wyróżniony

Napisał
Przedstawiciele samorządów z powiatu nowodworskiego spotkali się z wykonawcą inwestycji DW501.  g Gmina Sztutowo

W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku odbyło się spotkanie samorządów z powiatu nowodworskiego z wykonawcą inwestycji pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501”, dotyczące m.in. bezpieczeństwa na przebudowywanych odcinkach drogi.

W środę, 12 czerwca z inicjatywy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, odbyło się spotkanie przedstawicieli Gmin: Sztutowo, Stegna i Miasta Krynicy Morskiej oraz powiatu nowodworskiego z przedstawicielami firmy Budimex S.A. - wykonawcą odpowiedzialnym za przebudowę drogi wojewódzkiej 501 na odcinku Stegna – Krynica Morska.

Tematem spotkania był właśnie stan realizacji tej inwestycji, której zakończenie planowane jest na koniec września br.

Jednym z poruszonych tematów był stan bezpieczeństwa na przebudowywanych odcinkach drogi. Niestety wielu kierowców wjeżdża na czerwonym świetle na wahadło, powodując tym samym stan zagrożenia dla pozostałych użytkowników drogi.
 
W celu wyeliminowania nieprawidłowości ZDW w Gdańsku rozpoczął wyrywkowe monitorowanie wahadeł, na których włączona jest sygnalizacja świetlna. Zarejestrowane nieprawidłowości są zgłaszane Policji. 
 
Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, nasze niewłaściwe zachowanie może mieć bardzo negatywne skutki, nie tylko dla nas.
Ostrożność i cierpliwości, a przede wszystkim przestrzeganie aktualnych ograniczeń - ułatwi nam wszystkim bezpieczne dotarcie do celu. 
 
 
Źródło: Gmina Sztutowo

Skomentuj