Wydanie nr 173 / 2023   

 

piątek, 31 maj 2024 17:19

Nowy Dwór Gd. Kursantka szkoły policyjnej zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Wyróżniony

Napisał

Nowodworska policjantka na wolnym wyeliminowała z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 60-latek jadący seatem zwrócił na siebie uwagę swoją nietypową jazdą. Jak się okazało, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 24 maja po godzinie 19:00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy seata, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszającą okazała się nowodworska policjantka post. Roksana Karczewska odbywająca kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Policjantka, będąc na wolnym, w miejscowości Orłowo zauważyła, jak mężczyzna jadący seatem nie może utrzymać prostego toru jazdy. Policjantka zaczęła podejrzewać, że może być on nietrzeźwy.

Funkcjonariuszka zawróciła i zatrzymała pojazd. Po zatrzymaniu zauważyła, że przyczyną takiej jazdy jest nietrzeźwość kierującego. Natychmiast wyciągnęła kluczyki ze stacyjki pojazdu i powiadomiła dyżurnego nowodworskiej jednostki, a po chwili na miejsce przyjechali wezwani policjanci. Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. 60-latek stracił prawo jazdy i trafił do izby wytrzeźwień.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat

 

Inf.foto KPP Nowy Dwór Gd.

Skomentuj