Wydanie nr 60 / 2023   

 

piątek, 01 grudzień 2023 09:11

Dzielnicowi kontrolują pustostany i miejsca gromadzenia się bezdomnych. Wyróżniony

Napisał
Dzielnicowi kontrolują pustostany i miejsca gromadzenia się bezdomnych. KPP Nowy Dwór Gd
Dzielnicowi z nowodworskiego rewiru kontrolują pustostany, gdzie mogliby gromadzić się bezdomni. Policjanci apelują do mieszkańców, aby powiadamiali służby, przede wszystkim Policję o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, którzy z uwagi na swoja nieporadność, w okresie chłodniejszych dni, mogliby zostać narażeni na skutki oddziaływania zimna.
 
Nowodworscy dzielnicowi, podczas służby obchodowej kontrolują miejsca, z których mogłyby korzystać osoby bezdomne.  Jesienią i zimą istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie posiadając własnego lokum, mogą nocować w pustostanach. Przeprowadzona kontrola obiektów, to jedno z wielu sprawdzeń, które realizują policjanci z prewencji w okresie jesienno-zimowym.
 
Policjanci zwracają się do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, kierującej się do pustostanu czy też śpiącej np. na ławce w parku, natychmiast powiadomić policję. Dotyczy to również podejrzenia zasłabnięcia. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia.
 
Dzielnicowi będą ponawiać kontrole. Zweryfikują też każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych, bez ogrzewania.
 
 
 
Źródło: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj