Wydanie nr 118 / 2023

poniedziałek, 24 październik 2022 01:53

Oliwier Demidiuk podwójnym mistrzem Polski w Rummikub. Wyróżniony

Napisał
Oliwier Demidiuk podwójnym mistrzem Polski w Rummikub. Oliwier Demidiuk podwójnym mistrzem Polski w Rummikub.
Oliwier Demidiuk został MISTRZEM w rozegranych Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub. Jest pierwszym podwójnym mistrzem w historii tego turnieju.

W Sztumskim Centrum Kultury 21 października br. odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Rummikub. Do rywalizacji stanęło 94 zawodników z 46 szkół z całego kraju.

"Po bardzo zaciętym i emocjonującym finale, zwycięzcą został Oliwier Demidiuk uczeń Szkoły Podstawowej w Mikoszewie, który po raz drugi został Mistrzem Polski wśród uczniów" - czytamy na rummikub.pl. Drugi był Aleksander Jakuboszczak ze Szkoły Podstawowej Da Vinci w Poznaniu, trzeci - Bartek Klonowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sztumie, a czwarty Oscar Cebula z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.
W turnieju brał udział również Franciszek Vanhoof, ktory zajął 32 miejsce na 95 najlepszych graczy z całej Polski.
Szkoła na bursztynowym szlaku z Mikoszewa otrzymała nagrodę za udział w licznych eliminacjach, aż 37 uczniów wzięło udział w turnieju szkolnym.

Mistrzostwa podzielone zostały na trzy rund po 4 gry, co sprawiło, że każdy z graczy rozegrał minimum 12 pojedynków. Po etapie eliminacji rozegrano półfinały, które wyłoniły czterech najlepszych graczy w tej kategorii. Była to praktycznie powtórka finału z 2020 roku, w którym wystąpiło 3 z 4 graczy.