Wydanie nr 173 / 2023   

 

czwartek, 06 czerwiec 2024 23:12

Nowy Dwór Gd. Wizyta mieszkańców w partnerskim Hennef Wyróżniony

Napisał
Nowy Dwór Gd. Wizyta mieszkańców w partnerskim Hennef Tadeusz Studziński

Nowy Dwór Gd. Wizyta mieszkańców w partnerskim Hennef

W dniach 30.05 – 2.06 br. przebywała w partnerskim mieście Hennf w Niemczech 40 osobowa delegacja mieszkańców naszego miasta z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miasta na czele. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego.

W bardzo atrakcyjnym programie przygotowanym przez gospodarzy znalazły się: zwiedzanie Kolonii, skansenu w Kommern, miasteczka Bad Munsterefel, wizyta w uroczym miasteczku Blankenberg oraz przejazd autobusem po okolicach Hennef.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne posiedzenie rad miejskich Hennef i Nowego Dworu Gdańskiego. W posiedzeniu uczestniczył również mer miasta Sarny. Tematami poruszanymi w trakcie posiedzenia były: współpraca na przyszłość, zmiany klimatyczne i związane z tym zagrożenia, niż demograficzny oraz problemy ekologiczne.

Burmistrzowie Mario Damm i Jacek Michalski, a także mer Sarn potwierdzili deklarację o partnerstwie zobowiązującą strony do porozumienia i pokoju między ludźmi i narodami, do zachowania wolności i demokracji, godnego, różnorodnego, solidarnego i humanitarnego współistnienia oraz do wspierania naszych przyjaciół i partnerów w Sarnach.

Deklarację parafowali także obecni na posiedzeniu radni  naszego miasta oraz przewodniczący Stowarzyszenia Miast Partnerskich  Nowego Dworu Gdańskiego. Istotnym punktem wizyty był także koncert charytatywny dla Sarn, w którym wystąpili artyści hennefscy oraz reprezentujące Nowy Dwór Gdański artystki Studia Wokalnego Marta Kozakiewicz, oraz Żaklin Buchowiecka.

Było to kolejne bardzo udane spotkanie mieszkańców miast partnerskich. Wspólnie opracowany przez Stowarzyszenia obydwu miast partnerskich projekt oraz wspólne uczestnictwo w organizowanych spotkaniach i odbywających się z tej okazji  imprezach, oraz wspólne spędzanie czasu  i zamieszkiwanie u rodzin były  działaniami urzeczywistniającymi partnerstwo i spełniającymi znamiona integracji europejskiej.

 

wizyta w hennef (4)
wizyta w hennef (2)
wizyta w hennef (3)
wizyta w hennef (5)
wizyta w hennef (6)
wizyta w hennef (7)
wizyta w hennef (8)
wizyta w hennef (9)
wizyta w hennef (10)
wizyta w hennef (11)
wizyta w hennef (12)
wizyta w hennef (1)
Previous Next Play Pause

Informacja, foto: Tadeusz Studziński

Skomentuj