Wydanie nr 79 / 2023

poniedziałek, 22 luty 2021 18:45

Krynica Morska. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN Wyróżniony

Napisał
Krynica Morska. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN Krynica Morska. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN żuławy tv
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie DN odbyły  się w dniach od 20 do 21 lutego w Krynicy Morskiej. Słońce, lód, wiatr i zadowoleni lodowi żeglarze.

Od lat wyczekiwane regaty bojerowe (które były tradycją) na Zalewie Wiślanym, tym razem doszły do skutku. Zawody rozgrywano przy bardzo słabym wietrze. W dwa dni udało się rozegrać 4 wyścigi finałowe grupy A oraz 3 wyścigi grupy B.

Gospodarzem regat było miasto Krynica Morska, która ma na koncie organizację wielu mistrzostw, z Mistrzostwami Świata włącznie.

Do rywalizacji na tafli Zalewu Wiślanego przystąpiło 60 zawodników z 3 państw. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu związanych z sytuacją pandemiczną, na start zgłosili się także zawodnicy z Niderlandów, Szwecji oraz z Węgier. Z racji na dużą liczbę zawodników, konieczne było rozegranie 2 wyścigów eliminacyjnych, z których 10 pierwszych zawodników awansowało do najwyższej grupy rywalizacji, grupy A. W grupie A ( ZŁOTEJ), bez potrzeby eliminacji rozstawionych zostało 10 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu Pucharu Polski za poprzedni sezon 2019/2020.

Złote medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2021 w bojerowej klasie DN wywalczyli Tomasz Zakrzewski wśród mężczyzn oraz wśród kobiet Laura Banach – obydwoje reprezentują MKŻ Mikołajki.

Bojerowym Mistrzem Polski 2021 został Tomasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki, drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Jarosław Radzki z Warmii Olsztyn a na najniższym stopniu podium z medalem brązowym stanął Karol Jabłoński reprezentujący Olsztyński Klub Żeglarski.
Mistrzynią Polski została Laura Banach z MKŻ Mikołajki, miejsce drugie i srebrny medal wywalczyła Zuzanna Rybicka z CHKŻ Chojnice a medal brązowy i trzecie miejsce na podium przypadło zawodniczce OKŻ Olsztyn Weronice Martynowskiej.

Media

Trwają ślizgi bojerowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie DN w Krynicy Morskiej. Na akwenie pokazali się też...