Wydanie nr 60 / 2021   

 

wtorek, 12 styczeń 2021 15:11

Nowy Dwór Gdański Pierwszy tydzień ferii za nami Wyróżniony

Napisane przez
Nowy Dwór Gdański  Pierwszy tydzień ferii za nami KPP Nowy Dwór Gd

Od tygodnia w całym kraju trwają ferie. Z uwagi na prowadzenie od ubiegłego roku zajęć on-line w szkołach, spotkanie z funkcjonariuszami przed feriami były niemożliwe. Przypominamy jednak jak bezpiecznie spędzić ferie. Uczniom klas pierwszych z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej przypominamy również, że ferie to kolejny obszar związany z bezpieczeństwem, który powinniśmy omówić w ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa” i przypominamy o trwającym konkursie.

Ubiegły rok jak i trwający są wyjątkowe. W szczególności dla uczniów szkół. Zajęcia w większości odbywają się on-line, co uniemożliwia przeprowadzenia spotkań z policjantami. Tym samym nie było możliwe spotkanie z policjantami przed feriami. Od tygodnia w całym kraju trwają ferie. Pogoda dopisuje. Pada śnieg i jest mroźno. Pamiętajmy jednak, że nadal staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. O czym powinniśmy pamiętać podczas ferii? O to kilka rad:

- nie wchodzimy na zamarznięte zbiorniki wodne,  zamarznięte rzeki, jeziora czy stawy. To może skończyć się tragicznie. By utrzymać ciężar dorosłego człowiek,  pokrywa lodowa musi mieć co najmniej 7 cm grubości. Tego, po jak grubym lodzie stąpasz, nie sposób samodzielnie ocenić.

- kulig za samochodem? – kierowcy, którzy ciągną sanki za ciągnikiem, samochodem czy też przyczepione do quada, muszą liczyć się z wysokimi mandatami. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragicznego w skutkach wypadku.

- niebezpieczeństwa wynikające z rzucania się śnieżkami. Zabawa w rzucanie śnieżkami również może być niebezpieczne. W sytuacji, kiedy na dworze panują mrozy  rzucanie śnieżkami może stać się bardzo niebezpieczne. Przy wyższej temperaturze, i pod wpływem ciepłych dłoni, śnieg bardzo szybko zamienia się w lód. A uderzenie w głowę taką lodową bryłą może okazać się niezwykle bolesne i groźne.

- ubieramy się stosownie do panującej pogody – pamiętajmy, że przed wyjściem na dwór ubieramy się ciepło. Obowiązkowo ciepłe buty, czapka, szalik i rękawiczki. Nasze zdrowie jest najważniejsze!

Nie zapominajmy również, że nadal staramy się zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dbajmy o siebie nawzajem. Unikajmy miejsc gromadzenia się osób, gromadzenia w większych grupach. Zachowujmy dystans społeczny i pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa.

Pierwszoklasistom z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej przypominamy o trwającym konkursie w ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa". W ramach konkursu należy przygotować pracę plastyczną dowolną techniką. Uczeń wybiera sobie temat związany z jednym z obszarów (Bezpieczny w drodze do szkoły, Bezpieczny w domu, Bezpieczny w czasie ferii, Bezpieczny w sieci, Bezpieczny w czasie wakacji). Praca powinna być zaakceptowana przez wychowawcę i dyrektora, a następnie przekazana przez nauczyciela do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Osobą do kontaktu jest mł. asp. Joanna Słowik (47 74 39 229).

 

Śnieżny dekalog.jpg

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl