Wydanie nr 60 / 2021   

 

poniedziałek, 11 styczeń 2021 19:45

Dziesięciu nieletnich podejrzanych o dewastację targowiska w Malborku. Wyróżniony

Napisane przez kmp Malbork
Dziesięciu nieletnich podejrzanych o dewastację targowiska w Malborku. Dziesięciu nieletnich podejrzanych o dewastację targowiska w Malborku. KMP Malbork

Dziesięciu nieletnich podejrzanych o dewastację targowiska w Malborku. Policja ustaliła młodocianych wandali i przesłała dokumenty do sądu.

Funkcjonariusze z malborskiej komendy w dalszym ciągu prowadzą wzmożone działania prewencyjno-wywiadowcze, które są ukierunkowane na zapobieganie przestępczości wśród nieletnich. Policjanci ustalili wszystkich małoletnich i nieletnich sprawców, którzy są odpowiedzialni za akty wandalizmu ma targowisku miejskim. Materiały z prowadzonego postępowania zostały przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Malborscy policjanci cały czas monitorują sytuację w okolicy targowiska miejskiego z uwagi na osoby nieletnie dopuszczające się aktów wandalizmu. Przez ostatnie dni policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli oraz wylegitymowali blisko 40 osób małoletnich, które znajdowały się na targowisku miejskim oraz na placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej. W działania zaangażował się dzielnicowy oraz policjantki Zespołu ds. Nieletnich.
 
Funkcjonariusze ustalili sprawców, którzy odpowiadają za akty wandalizmu, do jakich dochodziło w ostatnim czasie. Jest to grupa 8 osób w wieku od 10 do 16 lat, która odpowie za uszkodzenie dachu, wybicie szyb w pawilonach, uszkodzenie rynien. Funkcjonariusze ustalili również dane dwóch nieletnich sprawców uszkodzenia kamery, która znajdowała się na targowisku miejskim. Sprawa nie została jeszcze zgłoszona organom ścigania.  W najbliższym czasie osoba uprawniona złoży zawiadomienie oraz wniosek o ściąganie, gdyż jest to niezbędne w celu dalszego prowadzenia postępowania.
 
Zebrany w tych sprawach materiał dowodowy w tym min. zabezpieczony monitoring oraz dokumentacja fotograficzna został przekazany do sądu rodzinnego. Dzisiaj i w kolejnych dniach malborscy policjanci będą kontynuowali sprawdzanie targowiska i jego okolic. Teren ten objęty jest szczególnym zainteresowaniem malborskich funkcjonariuszy.

podkom. Katarzyna Marczyk

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl