Wydanie nr 60 / 2021   

 

czwartek, 03 grudzień 2020 13:55

Kończy się budowa wałów przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej Wyróżniony

Napisane przez
Kończy się budowa wałów przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej Kończy się budowa wałów przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej Gmina Krynica Morska

Dobiega końca budowa wałów przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej prowadzonej w ramach inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni. Władze gminy postanowiły pomóc mieszkańcom chcącym uzgodnić z Urzędem Morskim kwestię budowy wejścia na wał z prywatnych posesji bezpośrednio do niego przylegających.

Komunikat w tej sprawie opublikowano na stronie gminy Krynica Morska. - W związku ze zbliżającym się zakończeniem prowadzonej przez Urząd Morski inwestycji – budowy wałów przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej, Burmistrz Miasta Krynica Morska pragnie włączyć się w pomoc dla mieszkańców chcących uzgodnić z Urzędem Morskim budowę (na własny koszt) wejścia na wał z prywatnych posesji bezpośrednio przyległych na wału - napisano na stronie gminy.

Właściciele posesji przylegających do wału, którzy są zainteresowani budową wspomnianego wejścia, powinni do 23 grudnia złożyć w Urzędzie Miasta w Krynicy Morskiej informacje o potrzebie uzgodnienie wejścia i chęci podjęcia rozmów w powyższej sprawie.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem adresu posesji oraz numeru działki, telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail. W następstwie złożenia zgłoszeń burmistrz Krynicy Morskiej zorganizuje spotkanie dla osób zainteresowanych celem przekazania przez Urząd Morski zasad uzgadniających wejścia na wał.

Burmistrz Krzysztof Swat   udzielił dodatkowych informacji w komentarzu pod postem nowy wał jest dłuższy niż stary odcinek, bo dochodzi aż do oczyszczalni ścieków. Stary kończył się na wysokości ulicy Rybackiej 

oświetlenie będziemy projektować dopiero po oddaniu do użytkowania wałów. Przed sezonem 2021 zostaną ustawione kosze i ławki. Montowanie barierek z dwóch stron na odcinku 3,5 km x 2 ( czyli 7 km) jest niemożliwe i nigdy nie przekazywano informacji, że takie barierki będą Ponadto jest to wał przeciwpowodziowy i taka jest jego podstawowa funkcja. W trakcie rozmów z Urzędem Morskim udało nam się uzgodnić, że na koronie wału zostanie wylany dywanik asfaltowy i to zostało wykonane.  Myślimy już o połączeniu z R-10.

Czytaj więcej: https://zulawytv.pl/8296/11-mln-zlotych-na-rozbudowe-portu-w-krynicy-morskiej-podpisano-umowe

 

Media

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającym się zakończeniem prowadzonej przez Urząd Morski inwestycji – budowy wałów...

Opublikowany przez Gmina Miasta Krynica Morska Czwartek, 3 grudnia 2020

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl