Wydanie nr 339 / 2020   

 

piątek, 09 październik 2020 15:41

Nowy Dwór Gdański Od soboty nowe obostrzenia w strefie żółtej. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej, i będą obowiązywać dodatkowe nakazy i zakazy. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem" - apelują policjanci.

Liczba zachorowań na koronawirusa nie maleje w związku z tym od jutra wprowadzane są nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października cały kraj zostaje objęty żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. Co to oznacza? Będą obowiązywać dodatkowe nakazy i zakazy. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

Od tygodnia powiat nowodworski znajduje się w żółtej strefie i obowiązują nowe obostrzenia. Jednak z uwagi na wzrost liczby zachorowań na koronawirusa od 10 października cały kraj zostaje objęty żółtą strefą,z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej i będą obowiązywać dodatkowe nakazy i zakazy. Przypominamy również, że kto nie będzie stosował się do obowiązujących obostrzeń i pomimo informowania przez policjantów o konieczności zakrywania ust i nosa tego nie zrobi, musi liczyć się z mandatem do wysokości 500 zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Jakie dodatkowe obostrzenia obowiązują w żółtej strefie?

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju

Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Będzie to obowiązkowe w całym kraju. Obowiązek ten nie dotyczy gdy przebywamy na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży.

Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady

Na terenie całego kraju należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. 

Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na imprezach okolicznościowych – mniej gości

W sytuacji, kiedy planujesz organizację chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych, powinieneś pamiętać, że obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie żółtej - 75 osób. Abyś mógł się odpowiednio przygotować, to ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach

W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2. 

Zgromadzenia

Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętaj o tym:

·         stosuj się do obecnie obowiązujących ograniczeń,

·         zakrywaj usta i nos,

·         często myj i dezynfekuj ręce,

·         zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,

·         unikaj dotykania oczu, nosa i ust,

Po raz kolejny przypominamy, aby osoby przebywające na kwarantannie, które posiadają smartfona korzystały z bezpłatnej aplikacji Kwarantanna domowa. Jest to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

 

Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl