NEWSY:

Wydanie nr 300 / 2020   

 

środa, 26 sierpień 2020 18:18

 Kolejne wspólne działania z sanepidem w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. Wyróżniony

Napisane przez

Kolejne wspólne działania z sanepidem przeprowadzili wczoraj policjanci z nowodworskiej jednostki wspólnie z inspektorami sanitarnymi. Na terenie Krynicy Morskiej i Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzono wspólną akcję w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. W trakcie działań skontrolowano 20 lokali, gdzie pouczono 13 osób. Przypominano również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, głównie nad wodą. Pomimo zbliżającego się końca wakacji, to nie koniec wspólnych kontroli z sanepidem.

Wczoraj na terenie Krynicy Morskiej i Nowego Dworu Gdańskiego dzielnicowi oraz profilaktyk wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. W trakcie działań sprawdzane były lokale gastronomiczne oraz sklepy. Łącznie skontrolowano 20 miejsc. Policjanci wraz z inspektorami sanitarnymi sprawdzali, czy poszczególne punkty posiadają środki dezynfekcyjne przeznaczone głównie dla klientów oraz, czy personel i klienci stosują się do nakazu dezynfekcji rąk, noszenia maseczek czy też rękawiczek jednorazowych. Zwracano również uwagę na zachowanie odległości społecznej. Podczas kontroli nie wszyscy klienci sklepów stosowali się do nałożonych nakazów. Zostało pouczonych 13 osób.

W trakcie działań funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie podczas wakacji, głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Podczas rozmów z klientami sklepów, wręczali ulotki profilaktyczne.

Pomimo zbliżającego się końca wakacji, to nie koniec wspólnych kontroli z sanepidem.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8