NEWSY:

Wydanie nr 300 / 2020   

 

niedziela, 09 sierpień 2020 16:56

Niedzielny wiec poparcia dla Roberta Zielińskiego, Wójta Gminy Sztutowo. Wyróżniony

Napisane przez

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Gminy Sztutowo,  radni, sołtysi wzięli licznie udział w zorganizowanym wiecu poparcia dla Wójta Roberta Zielińskiego. Te działania są odpowiedzią na pismo pochodzące z biura wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, w świetle którego wójt Robert Zieliński może stracić mandat.

Pod koniec czerwca z biura wojewody pomorskiego wystosowano pismo, które wskazuje na możliwość naruszenia przez wójta Sztutowa zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Sam zainteresowany odniósł się do sprawy publikując na stronie gminy oficjalne oświadczenie.

Z pełnionego pełnomocnictwa nie czerpał żadnych korzyści majątkowych. odpowiadał wójt w komunikacie - W pierwszej kolejności wskazuję, iż moja matka, która udzieliła mi pełnomocnictwa (upoważnienia) jest osobą w starszym wieku, która dorabiając do niskiej emerytury prowadzi niewielką, sezonową działalność gospodarczą polegającą na wynajmie w sezonie letnim pokoi turystom 

- Pełnomocnictwo to, zostało udzielone tylko i wyłącznie celem dokonywania w jej imieniu czynności czysto technicznych, administracyjnych, związanych z dokonywaniem wpisów (zmian we wpisach) w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. (...)

Na tej podstawie większość radnych zdecydowała o niewygaszaniu mandatu wójta Zielińskiego. Zdaje się jednak, że to nie decyzja rady jest dla wójta największym wsparciem, a sami jej mieszkańcy. Po upublicznieniu pisma media społecznościowe zalała fala niemalże jednomyślnych komentarzy. W ciągu tygodnia powstała społeczna lista poparcia dla wójta, a dziś  odbyło się wiec poparcia, na którym nie zabrakło mieszkańców, chętnych do oddania podpisu na liście poparcia.

  • Naszą odpowiedź czy też dokładniej mówiąc: pismo wraz z dołączonymi kilkuset podpisami mieszkańców wysłaliśmy do biura wojewody jeszcze w zeszłym tygodniu. Na tym etapie naszej stanowisko jest jasne i publicznie znane - nie będziemy wygaszać mandatu wójta Roberta Zielińskiego - mówił przewodniczący rady gminy Marcin Owsiński.

Wideo relacja.

 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8