Przejdź do głównej treści

Młodzież z ZS 2 zdobywała doświadczenie z ERASMUS+ - 12.09.2017

Opuplikowano 12.09.2017 21:49

Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła staże zawodowe w obiektach hotelarskich i gastronomicznych w Niemczech, w miejscowości Glückstadt oraz w Austrii, w Rejonie Karyntii. Praktyki odbywały się w miesiącach od stycznia do czerwca 2017 roku.

Staże zawodowe umożliwiły uczniom przede wszystkim podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych, umiejętności językowych oraz zdobycie nowego doświadczenia zawodowego. Podczas pobytu poznali także zwyczaje i kulturę innych narodów, nawiązali nowe znajomości, a na zakończenie otrzymali certyfikaty i cenne dokumenty poświadczające nabyte kompetencje.

Udział w projekcie wzięło 28 uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej Technikum żywienia i usług gastronomicznych, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie Kucharz oraz Technikum obsługi turystycznej.

Koordynatorem projektu jest Magdalena Haftkowska – nauczyciel przedmiotów turystycznych w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.  

 

Previous Next Play Pause

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane