Rybina. Święcenie pokarmów. Uroczystość pod figurką Maryi - 20.04.2019
Opuplikowano 22.04.2019 19:43

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę to stary zwyczaj w kościele katolickim praktykowany od wieków. Warto ten zwyczaj podtrzymywać. Na Żuławach w wielu wsiach odbywa się to przy miejscowych kapliczkach. W Rybinie uroczystość odbyła się tradycyjnie pod figurką Maryi.
W Wielką Sobotę tradycyjnie wierni z Rybiny przybyli z symbolicznymi koszyczkami wypełnionymi pokarmami pod figurkę Maryi usytuowaną w centrum wsi. Ceremonii błogosławieństwa pokarmów dokonał kapłan z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie.

























