Przejdź do głównej treści

Rybina. Święcenie pokarmów. Uroczystość pod figurką Maryi - 20.04.2019

Opuplikowano 22.04.2019 19:43

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę to stary zwyczaj w kościele katolickim praktykowany od wieków. Warto ten zwyczaj podtrzymywać. Na Żuławach w wielu wsiach odbywa się to przy miejscowych kapliczkach. W Rybinie uroczystość odbyła się tradycyjnie pod figurką Maryi.

W Wielką Sobotę tradycyjnie wierni z Rybiny przybyli z symbolicznymi koszyczkami wypełnionymi pokarmami pod figurkę Maryi usytuowaną w centrum wsi. Ceremonii błogosławieństwa pokarmów dokonał kapłan z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie. 

https://www.youtube.com/watch?v=j7q--nINB5o

Previous Next Play Pause

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane