Wydanie nr 205 / 2023   

 

wtorek, 09 lipiec 2024 08:32

Wypadek komunikacyjny w miejscowości Rakowe Pole 

Napisał
Wypadek komunikacyjny w miejscowości Rakowe Pole  st. str. Paweł Sadłowski

Wypadek komunikacyjny w miejscowości Rakowe Pole 

8 lipca 2024 roku o godzinie 18:42, Dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim otrzymała zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Rakowe Pole. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano odpowiednie służby ratunkowe.
Po dotarciu na miejsce, zastępy straży pożarnej z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim stwierdziły, że w wypadku brały udział dwa pojazdy: samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby, w tym dziecko, oraz ciągnik rolniczy.
W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana i wymagała przetransportowania do szpitala. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań ratunkowych, koncentrując się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych wyciekających z pojazdów.
W akcji ratunkowej brały udział dwa zastępy straży pożarnej z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim, jeden patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji wszystkich służb, poszkodowanej osobie udzielono niezbędnej pomocy, a miejsce wypadku zostało odpowiednio zabezpieczone, co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie dalszych czynności dochodzeniowych przez policję.

Skomentuj