Wydanie nr 205 / 2023   

 

poniedziałek, 08 lipiec 2024 18:31

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. 700-lecie Parafii. Uroczystości już w sobotę 13 lipca. Wyróżniony

Napisał
Gmina Nowy Dwór Gd. W sobotę 13 lipca w Lubieszewie odbędzie się tradycyjny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po uroczystej mszy świętej zaplanowano piknik rodzinny.
Parafia św. Elżbiety Węgierskiej przeżywa w tym roku swoje 700-lecie. Uroczystości odpustowe pod przewodnictwem Bpa Jacka Jezierskiego odbędą się 13 lipca 2024 r. o godz. 12.00.
 
Po Mszy św. odbędzie się festyn jubileuszowy. Gwiazdą sceny będzie zespół Bayer full. Wiele atrakcji czeka na dzieci i dorosłych. 
 
Przypomnijmy, kult Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie istnieje już od XVIII wieku. Jest on związany z przepięknym barokowym feretronem (przenośny, obustronnie namalowany obraz religijny) Matki Boskiej Niepokalanej (zwanej Matką Boską Lubieszewską).
 
Od dnia 16 lipca 2018 roku Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Lubieszewie  jest uznane jako Sanktuarium, a na coroczny, największy na Żuławach odpust przybywają od wielu lat piesze pielgrzymki nie tylko z pobliskich miejscowości.
 
Ponadto barokowy, bogaty w unikalne zabytki sztuki sakralnej i dość jednorodny wystrój wnętrza kościoła czyni z niego jedną z najpiękniejszych świątyń w całym regionie.
 
 
 
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź „Żuławy Tv” codziennie. Obserwuj www.zulawytv.pl  

Skomentuj