Wydanie nr 205 / 2023   

 

środa, 03 lipiec 2024 13:44

"Świetlik Korczaka" - Nowa Przestrzeń dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Dworze Gdańskim Wyróżniony

Napisał
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg ŹOK NDG
W Nowym Dworze Gdańskim otwarto nową przestrzeń dla dzieci i młodzieży - „Świetlik Korczaka”. Inicjatywa ta, zlokalizowana w Żuławskim Ośrodku Kultury, ma na celu wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego młodych ludzi. W ramach projektu już ruszyły wakacyjne treningi umiejętności „Przestrzeń relacji”, dofinansowane przez Gminę Nowy Dwór Gdański. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są dostępne dla dzieci w wieku 6-18 lat.
 
W Nowym Dworze Gdańskim powstała nowa inicjatywa pod nazwą „Świetlik Korczaka”, mająca na celu wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci i młodzieży. Ta korczakowska przestrzeń, zlokalizowana w Żuławskim Ośrodku Kultury, jest wyjątkowym miejscem, które oferuje bezpieczne warunki do nauki i rozwoju. Chociaż miejsce jest jeszcze w trakcie urządzania, już ruszyły wakacyjne treningi umiejętności emocjonalno-społecznych „Przestrzeń relacji”, które są dofinansowane ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański.
 
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 6 do 18 lat i odbywają się raz w tygodniu, trwając 1,5 godziny. Aktualnie są jeszcze dostępne wolne miejsca. Aby zapisać swoje dziecko, wystarczy wypełnić ankietę tutaj i poczekać na kontakt z głównym trenerem, Alicją Zielińską.
 
Podczas zajęć uczestnicy mają okazję rozwijać swoje umiejętności w budowaniu relacji i lepszym radzeniu sobie z emocjami. Dzieci samodzielnie przygotowują posiłki – w tym tygodniu robiły herbatę, a w przyszłym tygodniu będą przygotowywać naleśniki.
 
„Świetlik Korczaka” to miejsce, które wspólnie tworzymy z dziećmi, zapewniając im przestrzeń do nauki i rozwijania swoich umiejętności w wartościowy sposób. To wyjątkowa szansa na rozwój i wspaniałe wspomnienia dla młodych uczestników.
 
 
 
 
 
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (1)
swietlik korczaka nowy dwór gd
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (2)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (3)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (4)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (5)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (6)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (7)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (8)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (9)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (10)
Świetlik korczaka nowy dwór gd.jpg (11)
Previous Next Play Pause
 
 
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź „Żuławy Tv” codziennie. Obserwuj www.zulawytv.pl  

Skomentuj