Wydanie nr 339 / 2023   

 

poniedziałek, 20 listopad 2023 21:43

23-latek był poszukiwany, jechał pod wpływem środków odurzających, miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki. Wyróżniony

Napisał

23-latek był poszukiwany, jechał pod wpływem środków odurzających, miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki.

Nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-latka mieszkańca powiatu elbląskiego, który wprowadzał funkcjonariuszy w błąd odnośnie do swojej tożsamości. Jak się okazało, robił to, ponieważ był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, jechał pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie amfetaminę.

19 listopada o godz. 11:30 nowodworscy policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki bmw. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego badania technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia a kierujący wprowadza funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości.

Policjanci po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji ustalili prawdziwą tożsamość mężczyzny. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, który wprowadzał policjantów w błąd co do swojej tożsamości, ponieważ był poszukiwany celem odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna dodatkowo posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotestem wykazało pozytywny wynik na zawartość amfetaminy.

Mężczyzna również posiadał przy sobie amfetaminę. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do jednostki policji. Mężczyzna w przeszłości już był karany za podobne przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu, bądź środka odurzającego.    

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj