Wydanie nr 339 / 2023   

 

czwartek, 16 listopad 2023 23:09

Nowy Dwór Gd. Opłata za parkowanie na Sienkiewicza i Sikorskiego od 20 listopada Wyróżniony

Napisał
Od 20 listopada 2023 roku w Strefie Płatnego Parkowania obowiązywać będą opłaty za parkowanie pojazdów. Gmina zakończyła inwestycję w nowe parkomaty na ulicy Sienkiewicza oraz utworzyła nową płatną strefę przy ul. Sikorskiego. Opłaty można regulować kartami zbliżeniowymi, systemem BLIK i monetami od 10 groszy do 5 złotych. Parkomaty umożliwiają personalizację biletu przez wprowadzenie numeru rejestracyjnego. Płatne parkowanie obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, mając na celu zarządzanie ruchem i poprawę dostępności miejsc parkingowych.
 

Rozpoczynając od poniedziałku, 20 listopada 2023 roku, wprowadzone zostaną opłaty za parkowanie pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania. Gmina zakończyła udaną inwestycję, która obejmowała zakup i montaż nowoczesnych parkomatów.

Projekt inwestycyjny objął wymianę parkomatu na parkingu przy ulicy Sienkiewicza, a także stworzenie zupełnie nowej Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Sikorskiego.

W celu dokonania opłat za parkowanie, dostępne będą trzy opcje płatności:

  1. Zbliżeniowe karty płatnicze,
  2. System BLIK,
  3. Monety (w nominałach od 10 groszy do 5 złotych).

Należy pamiętać, że parkomaty nie wydadzą reszty.

Dodatkowo nowe urządzenia umożliwiają spersonalizowanie biletu parkingowego poprzez wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu za pomocą klawiatury.

Godziny obowiązywania płatnego parkowania to od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Uwaga - wprowadzenie opłat za parkowanie ma na celu zarządzanie ruchem pojazdów i poprawę dostępności miejsc parkingowych w wymienionych strefach.

 

Inf, foto: Gmina Nowy Dwór Gd

Skomentuj